Na naszym blogu poruszamy ciekawe tematy o biznesie od strony praktycznej. Pomagamy rozwijać firmy zarówno w czasach dobrobytu jak i w kryzysie. Zapraszamy do lektury.
Współcześnie mamy dostępnych bardzo wiele rodzajów tekstyliów, zarówno sztucznych, jak i naturalnych. Wiele z nich jak materiały przeznaczone na ubrania, pościel, meble itp. ma kontakt ze skórą człowieka. Z tego powodu musi istnieć klasyfikacja dopuszczająca dany materiał do takich zastosowań.
Takie zadanie spełnia certyfikacja OEKO-TEX Standard 100.
Certyfikacja ta jest przyznawana w 4 klasach, przyznawanych w zależności od przeznaczenia produktu docelowego, a co za tym idzie czasu, przez jaki wchodzimy w kontakt z danym materiałem.
klasa IV to materiały, z którymi skóra ludzka ma kontakt okazjonalny, jak obrusy, firany, narzuty itp.
klasa III to produkty, które mają stały, choć niewielki kontakt ze skórą; wszelkiego rodzaju odzienia wierzchnie jak kurtki, marynarki, żakiety itp.
klasa II to wszystkie te wyroby, które docelowo mają stały i intensywny kontakt ze skórą człowieka, jak koszulki, bielizna, prześcieradła itp.
klasa I to produkty przeznaczone dla niemowlaków i dzieci do 3 roku życia, obejmuje pościel dziecięcą, ubranka, bieliznę itp.
Powyższa klasyfikacja pozwala łatwo ustalić, czy dany materiał spełnia wymogi, które mu stawiamy. Jeśli więc jesteś zainteresowany kupnem tekstyliów z przeznaczeniem dla branży odzieżowej, upewnij się, że sprzedający może zaoferować Ci materiały z certyfikatem OEKO-TEX Standard 100.
Ogłoszenia poświęcone takim materiałom możesz znaleźć tutaj.