Na naszym blogu poruszamy ciekawe tematy o biznesie od strony praktycznej. Pomagamy rozwijać firmy zarówno w czasach dobrobytu jak i w kryzysie. Zapraszamy do lektury.
Poza parametrami wagi oraz grubości folii (artykuł na temat grubości folii znajdziesz tutaj), cechą istotną jest również jej szerokość. To ona decyduje jakiej wielkości towary będziemy mogli nią zabezpieczyć. Na rynku mamy folie o różnej szerokości, przeznaczone do różnych zadań.
Jest to folia stretch o szerokości od 10 do 30 cm służąca do pakowania niewielkich przedmiotów. Jej małe rozmiary pozwalają na użycie na ręcznym dyspenserze do folii mini rap, co bardzo ułatwia pakowanie. Na takich dyspenserach z reguły są stosowane folie z dwoma wypustkami, czyli z dłuższą gilzą (tekturową tubą), dzięki której folia nie blokuje się na okrągłej podstawie. W użyciu są jeszcze modele bez wypustek do użytku ręcznego oraz z jedną długą wypustką zastępującą dyspenser.
Stretch ręcznySą to folie o szerokości 50 cm. Używa się ich bez dodatkowych narzędzi, przy użyciu dwóch rąk. Stretch taki służy najczęściej do pakowania większych przesyłek lub całych palet. Folie ręczne mogą mieć różną wagę, nieprzekraczającą jednak 3 kg (więcej o wadze stretchu ręcznego znajdziesz tutaj).
Poza tymi dwoma typami na rynku dostępne są również stretche maszynowe oraz typu jumbo. Nie różnią się one od ręcznych szerokością, która z reguły wynosi 50 cm, ale jako przeznaczone do użycia w maszynach, są dużo cięższe niż folia mini i ręczna.
Jeśli skończyłeś czytać ten artykuł, to znaczy, że szukasz hurtowej ilości folii stretch.
Sprawdź nasze oferty dotyczące folii mini, ręcznej, jumbo i maszynowej.
Znajdziesz je tutaj.