BiznesOferty.pl to miejsce, w którym przedsiębiorcy zamieszczają oferty i ogłoszenia w celu nawiązywania kontaktów biznesowych. Znajdziesz tu oferty handlowe, sprzedaży, zlecenia, pomysły na własny biznes, ogłoszenia współpracy i inne. Działamy od 2003 roku.
Nożyce gilotynowe Haco Typ TS 3006
Rok produkcji 2006
sieć elektryczna - 380 V
częstotliwość – 50 Hz
główny bezpiecznik – 20A
główny silnik bezpośrednio na linii
moc silnika głównego – 7,5 kW
silnik z tylnym manometrem – AC 0,37 KW
control: SP8
Długość cięcia - 3.100 mm
Grubość ciętej blachy w gat. S355 - 6 mm,
blachy nierdzewnej - 4 mm.
Zadaniem nożyc gilotynowych w wykonaniu standardowym jest cięcie blachy stalowej. Rozcięcie blachy na dwie części dokonuje się poprzez zastosowanie dwóch utwardzonych noży ustawionych pionowo wobec siebie. Aby zredukować siłę cięcia i jednocześnie całkowitą wagę maszyny, noże zamontowane są pod kątem nazywanym kątem cięcia. Można go ustawić w kilku pozycjach, w zależności od grubości ciętej blachy. Pomiędzy nożami występuje mała przestrzeń nazywana luzem lub szczeliną. Jest ona ustawiana w zależności od grubości i rodzaju blachy. Standardowe ustawienia szczeliny znajdują się z tyłu maszyny (przy użyciu dźwigni po lewej i po prawej stronie). Górny nóż jest przymocowany do suwaka, który wykonuje pracę w górę i w dół w wyniku pracy dwóch równoległych cylindrów hydraulicznych. Zaletą systemu hydraulicznego jest fakt, że maszyna nigdy nie zostanie przeciążona. Maszyna posiada specjalne wyposażenie ułatwiające operacje cięcia zgodną z wymogami jakościowymi. Zderzak przedni pokazuje dokładny wymiar blachy na stole roboczym. Kiedy blacha jest dociśnięta do krzywki, wymiar może być odczytany na miarce znajdującej się pomiędzy przednim zderzakiem i dolnym nożem. Zderzak tylny wyposażony jest w napęd elektryczny, sterowany z tablicy kontrolnej z przodu maszyny. Odczyt pozycji następuje dzięki licznikowi mechanicznemu znajdującego się za pokrętłem do ręcznego ustawienia zderzaka. W górnej części maszyny znajdują się lampy podświetlające linię cięcia. Linią cięcia jest cień górnego noża zamontowanego na suwaku. Maszyna jest wyposażona w dociski do blachy. Noże do cięcia są wyposażone w cztery krawędzie tnące.
Obudowa maszyny składa się z:
• dwóch kolumn
• dolny stół z blokami stalowymi i dolny nóż
• górna część z dociskami do blachy
Wszystkie elementy są spawane co zwiększa stabilność maszyny.
Belka tnąca – element wykonujący ruch w górę i w dół nazywany jest belką tnącą. Ruch powodowany jest przez dwa cylindry hydrauliczne. Belka tnąca jest prowadzona na specjalnych łożyskach wałeczkowych.
Zbiornik oleju – znajduje się z przodu maszyny, a jego poziom może być sprawdzany przez przezroczyste okienko kontrolne.
Cylindry – obudowana cylindra wykonana jest z żeliwa lub stali. Utwardzony i szlifowany tłok jest prowadzony na syntetycznych suwakach, tłok jest połączony z belką przy pomocy łączy zawiasowych.
System hydrauliczny – umieszczony z tyłu maszyny pod przesuwną płytą. Składa się z:
• zestaw silnik – podwójna pompa
• dwa podwójne cylindry robocze
• dociski do blachy, pojedynczo działające, ze sprężynami
• blok hydrauliczny z elektro- zaworami
• zbiornik oleju z filtrem ssącym.
Poszczególne elementy połączone są za pośrednictwem wysokociśnieniowych stałych rur grubościennych i miękkich rurek cienkościennych.
Zderzak – służy jako ogranicznik do cięcia blachy na określony wymiar. Działa dzięki masywnym wrzecionom, wałom napędowym i stożkowym kołom zębatym. Napędzany jest silnikiem wolnobieżnym. Równoległość zderzaka kontrolowana jest przez dwie śruby nastawne.
Obwód elektryczny – wszystkie części elektryczne są bardzo łatwo dostępne:
3 - fazowy silnik główny,
3 – fazowy silnik zderzaka,
szafka elektryczna – zgrupowane są w niej wszystkie funkcje elektryczne maszyny,
panel sterowniczy.
Właściwości systemu:
- wyraźny czytnik cyfrowy
- tryb ręczny
- możliwość zapamiętania 80 kroków
- automatyczne pozycjonowanie zderzaka
- możliwość ustawiania zderzaka przy pomocy dwóch przycisków
- automatyczne ustawianie kąta pomiędzy nożami jako funkcja grubości blachy
- automatyczne ustawienie szczeliny pomiędzy nożami jako funkcja grubości blachy
- kąt między nożami mogą być również ustawiane ręcznie
- automatyczne cofanie zderzaka
- zintegrowane programy testowe i serwisowe
- licznik detali w trybie ręcznym i automatycznym